24 Şubat 2017 Cuma

Lucid Dreaming

Merhaba

Öncelikle ikinci bir yazımla birlikte karşınızdayım. Şunu söylemek isterim ki bu Lucid Dream tekniği her yerde olan bir şey değildir eski İngilizce kaynaklı araştırmalarım arasında şans eseri bulduğum ve tecrübe edindiğim bilgileri şimdi paylaşıyorum. Yazı biraz uzun olabilir amma velakin
buna değeceğine emin olabilirsiniz.


Hadi bakalım Başlayalım.

İlk önce eğer hiç bir bilginiz yok ise Lucid Dream (Lucid Rüya) nedir onla başlayalım.
"Kişinin uyku sırasında (rüya durumunda) gördüklerinin farkında olup "lan yoksa rüyada mıyım ?" demesine rüya sırasındaki olayları kontrol edebilmesine denilebilir.

Peki bu hangi uyku diliminde olur ? 

Bilimsel adı "Rem" olan uykunun beşinci ve son evresi olan bu dönem genel olarak rüyaların görüldüğü yer olarak bilinir. Bu dönemde 15 dakikalık periyotlar halinde beyin dalgaları aynı uyanık haldekine benzer, dikkat etmişsinizdir; Rüya gören birini yatarken izlediğinizde (?) göz kapaklarının hareketli olduğunu görmüşsünüzdür. Şahsen bunu küçükken fark ettiğimde çok şaşırmıştım ve anlam verememiştim. Biri uyurken nasıl gözler hareket edebilir ki ? Velhasıl sadece bu göz hareketleri ile sınırlı değildir, konuşma, kas kasılmaları, refleksler, istemsiz vücut hareketleri de bunların içinde de yer alır. Akıllı bir telefonunuz varsa, siz yatarken sizin sesinizi kaydeden bazı programlar var onu indirip deneyebilirsiniz. Tabi karşılacağanız şeyler, "auyuhjhg" "ınhaaa" sesler olucaktır.. Tabi bazen "ıhh" diye sesler duyabilirsiniz.. Fazla şey beklemeyin e tabi beklemeyin diyorsam da o kadar az değil rüyanızda konuştuğunuza şahit olabilirsiniz.

Neyse devam edelim. Peki bize bu Lucid Dream ne kazandırır ?

Lucid Dream size belki hayal ettiğiniz şeyleri gerçekten yapmanıza yardımcı olabilir. Lucid rüya sırasında dediğim gibi rüya kontrol diyebildiğimizden, hayallerin sınırı olamayacağı gibi artık o şahane rüyalarınızda kendinize yer edinebilirsiniz. Artık yanınızda Sevdiğiniz kızı mı yoksa, gitmek istediğiniz bir yeri, duymak istediğiniz bir sesi, yada Kate Upton'u görmek size kalmış oralara girmiyorum. Fakat şunu unutmayın, bu işleri yapmak kesinlikle kolay değil! Ayrıca bu işlere kendinizi kaptırmak ruhsal ve psikolojik açıdan size zarar verebilir bunu unutmadan yapacaksanız, bu işe kalkışın yoksa denemenizi tavsiye etmem hatta hiç kalkışmayın benim bur da ki uyarım olsun.

Şimdi gelelim yoğurdun faydalarına;

Benim yaptığım teknik öyle yanınıza çubuk kraker koyun susayınca kalkın su için vs gibi şeyler değil kendi edindiğim tecrübeler doğrultusunda olan şeyler. Yapmanız gerekenlere gelirsek; Şuan sadece bir teknik göstereceğim, eğer bu konuda belli bir ilgi çekersek Lucid Dream üstünde durabilirim fakat şuan bu biraz geri planda kalacak çünkü önümüzde Parapsikoloji'nin bitmek bilmeyen yönleri var. Unutmayın bu farklı bir yöntemdir internette daha kolay ve rahat olabileceğiniz bir çok yöntem var eğer istenirse üstünde durabilirim bunu da yazayım kenara dursun.

1-Yatağa yatıp zihninizi boşaltın.

2-Bu işi bir seferlik de olsa da yatak da bol bol düşünün, acaba olucak mı ? şeklinde.

3-Asıl olay işte burda "Lucid Dreaming Music", telefonunuzdan bunu açın ve uyumaya çalışın,
Allah var, bunu heleki müzik ile ilk yaptığımda çok korkmuştum. Ayrıca söylemeden geçmek istemem bunu yaparken Astral Seyahat'e geçmeniz yüksek ihtimaldır. Astral Seyahat bir sonraki yazım "rez" almayı unutmayın. Devam edecek olursak bu müzik ile uyumak biraz sıkıntı çünkü insan gerçekten korkuyo "lan bişey olursa diye" fakat genede cesaret edip bu yolu da denemek istedim işte başımdan geçen olaylar;

"Yatağa yattıktan bir süre sonra bu müziğin yaklaşık 5 ile 10 dk arada bir "TIN" diye bir ses geliyor bu ses sizin zihninizi açıkta tutuyor. İlk 30 dakika korkudan uyuyamamakla birlikte uykuya dalmışım. Uykumda bir müzik çalıyordu yanılmıyor isem Cem Adriandı. Ama işte bir tuhaflık vardı oda Lucid dream sırasında açtığım müziği kısık bir sesle duyuyordum. Fakat daha rüya kontrolü elimde olmadığı için farkında olamadım.Rüyamın ilerleyen kısımlarında artık yatayım geç oldu deyerek yatağıma yöneldim. Uyuduğum sırada yeni bir rüya daha gördüm (aslında rüyadan rüyaya geçtim fakat bağlantılı olduğu için öyle farz ettim). Orada bir müzik buldum Lucid dream'a geçmek için harbiden işe yarıyor diyordum Ki bunu dedikten sonra o meşhur "TIN" sesini duymakla birlikte arkamdan biri koluma çimdik atıp asıl olaya anında geçiş yaptım artık yattığım yerin oradaydım aynı Astral seyahat da olan bir şey ama Astral de değildim. Hala bir acemilik olduğu için o anki şaşkınlıkla zihnimi boşaltamadım. Rüyada sanki ellerim bağlanmış gibiydi onları ama arkamı göremiyordum yattığım yerde karşıyı çok net görüyordum ama ellerimi çözememiş gibiydim fakat bu çözememek beni biraz tırstırınca "artık uyanayım"diyerek de rüyada sanki gözlerim kapalıymış gibi gözlerimi açtığımda direk uyandım.

Şimdi bu yazı sizi biraz korkutmuş olabilir ki öyle olmalı da bu işler çocuk oyuncağı değildir büyük bir ciddiyet ile yapılmalıdır şu ana kadar bana bir zararı olmasa da bunları kafaya takmak sizin ruhsal ve psikolojik olarak yıpratabilir açıkcası Lucid Dream olayı ne kadar güzel olsa da ilk zamanlar korkutucu olabiliyor.

Neyse bu yazımda böyle bitti kısa mı uzun mu oldu siz karar verin bundan sonraki yazım Astral Seyahat ile ilgili olucaktır "Rez" almayı ve yazılarımı takip etmeyi unutmayın. Aklınızda bir soru varsa bilgim yettiği kadar cevaplamaya gayret göstereceğim.


DİPNOT:Parapsikolojim adlı eski blogumdan ALINTIDIR. Yazı bana aittir o blog kapatıldıgı için bilerek buraya taşıdım boşa gitmesini. Beyler oluşabilecek her türlü boktan siz sorumlusunuz unutmayın ^^ Bu olay çocuk oyuncağı değildir.

3 yorum:

 1. çok iyi be :) Astral seyahati merakla bekliyorum :) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yorumun için çok teşekkürler, uzun zamandır aktif değilim ara ara yazıyorum eski potansiyelimi bir yakalasam black bird geri gelecek umarım yakalarım

   Sil
 2. sondaki uyari ve yazi icerigi "ytd" gibi olmus

  YanıtlaSil